6 najčastejších chýb, ktoré robí každá žena pri kúpe nohavičiek | Lorisa.sk

6 najčastejších chýb, ktoré robí každá žena pri kúpe nohavičiek

Článok prečítaš za 3 minút

Formujú našu postavu a majú vplyv aj na našu pohodu. Nohavičky. Určite o spodnej bielizni nepremýšľame ako o najdôležitejšej súčasti nášho outfitu, hoci ju nosíme každý deň. Výber spodného prádla, predovšetkým nohavičiek, by sme rozhodne nemali podceňovať! Prinášame vám zoznam situácií, ktoré ovplyvňujú, že si nohavičky častokrát vyberáme nesprávne.

Kupujeme „od oka“

Rýchlo berieme nohavičky, ktoré nám ako prvé prídu pod ruku, na skúšanie nie je čas. Primeriame. Tie by nám mohli sadnúť. Ponáhľame sa a dlhým výberom spodného prádla sa zdržiavať už nemôžeme. Veď aj tak ich pod džínsami nikto neuvidí. To, že si nohavičky v predajni nevyskúšame, môžeme neskôr oľutovať. Nie všetky obchody majú totožné číslovanie. Veľkosť, ktorú si kupujeme bežne, nám nemusí sadnúť napríklad v novootvorenej predajni. Je jednoduchšie si overiť miery na štítku, ako až doma zistiť, že nám bielizeň akosi nesedí.

Nákup „od oka“ sa nevypláca najmä vtedy, ak majú nohavičky špecifický tvar, alebo výrazný doplnok. Ten pocit sklamania, keď vidíme, že doplnok vôbec nevyzerá dobre a ešte k tomu nám aj zavadzia, je nepríjemný. Pýtame sa: „Prečo? Veď na vešiaku to vyzeralo super. Vlastne práve kvôli tomu doplnku sme si nohavičky kúpili.“ Peniaze nám už nevrátia a tovar pravdepodobne nevymenia.

Nekupujte nohavičky "od oka" - Lorisa.sk
Vyberte si správny typ nohavičiek - Lorisa.sk

Volíme nesprávny strih

Po tom, ako sa v skúšobnej kabínke postavíme pred zrkadlo, aby sme sa obzreli v krásnych nohavičkách, zistíme, že nám akosi odstávajú. Zvláštne, veď sme si zobrali svoju veľkosť. Dokonca ani postavu nám nezvýrazňujú. To bude asi nejaký nepodarený kúsok.

Je ťažké si to priznať, ale problém pravdepodobne nebude vo výrobcovi ani nohavičkách. Strih spodného prádla sa jednoducho nehodí k našej postave. Sme jedinečné a nie všetko čo pristane nám, musí automaticky sedieť každej žene. Výber nohavičiek by sme preto mali prispôsobiť vždy typu postavy.

Dôležitým krokom je zistiť, v ktorom kúsku budeme vyzerať najlepšie. Netreba sa báť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a vyskúšať niečo nové. Možnože práve strih nohavičiek, ktorý ste doteraz odsudzovali, dokonale zvýrazní naše tvary! Pri výbere vhodných nezabúdajme na to, že správny strih by mal s postavou prirodzene splývať. Ak niečo odstáva, správny model sme ešte nenašli. Treba len ďalej skúšať!

Kupujeme vo veľkom

Stáva sa to najmä pri nákupe potravín v supermarketoch. Zbadáme praktický, pekne zabalený set s nohavičkami a s nadšením si ho kúpime, pretože v jednom obale dostaneme hneď niekoľko kúskov bielizne. Navyše za bezkonkurenčnú cenu! Sme na seba pyšné, akú výhodnú dámsku bielizeň sme našli, no sklamanie prichádza hneď po otvorení obalu.

Nohavičky nemajú totožný tvar alebo motív, ako tvrdilo označenie. Tiež nám môžu byť tesnejšie, alebo sa s vyvalenými očami pozeráme na obrovský neforemný kus látky. Môžeme mať však aj šťastie. Set na nás urobil dojem, všetko sedí. Nohavičky si s obľubou oblečieme, raz, dva, trikrát. Na štvrtý raz zistíme, že kde-tu trčí nitka, pára sa gumička alebo na boku zbadáme drobnú dierku. Tie praktické a výhodné nohavičky zo setu sú súce do koša.

Kupujeme nohavičky vo veľkom - Lorisa.sk
Na materiáli nohavičiek záleží - Lorisa.sk

Na materiáli nezáleží

Oslnia nás čipkou, krásnou látkou, lesklou farbou. „To je ono!“ Povieme si. Nič lepšie sme nájsť ani nemohli. Vieme, že v taštičke si odnášame eso! Veríme, že za takú cenu sme kúpili nielen krásu, ale aj pohodlnosť. Okamih pravdy však na seba nedá dlho čakať. Niektoré ženy to vedia hneď. Iné to pocítia až po čase. A niektoré s ním nemajú problém. Materiál, práve on rozhoduje o skutočnej kvalite nohavičiek.

Hoci nohavičky vyzerajú príťažlivo ešte neznamená, že nám zaručia dokonalú pohodu. Aj na drahej spodnej bielizni sa látka môže krčiť, zarezávať alebo nepríjemne pichať. V modeli, ktorý nás tlačí či obmedzuje v pohybe, sa určite nebudeme cítiť sebavedomo. Preto treba dôkladne pozorovať, ako na materiál reaguje naša pokožka. Keď vieme, že nám prekáža umelá látka, siahnime radšej po prírodnejších materiáloch. Napríklad po vzdušnej bavlne. Tou by mal byť podšitý rozkrok všetkých nohavičiek.

Pranie počká

Po kúpe sme nedočkavé. Čo najskôr sa v novom kúsku chceme ukázať svojmu partnerovi. Nevadí nám, že predtým sa nohavičky váľali v škatuliach, ležali na zemi v zatuchnutých skladoch a okrem nás sa ich dotýkalo ďalších 20 cudzích rúk.

Sme príliš zvedavé. „Ako asi na nás budú vyzerať?“ Pranie odkladáme a zabúdame aj na riziko možných infekcií. Dovolíme, aby sa látka dotkla priamo našej pokožky. Nie je však jednoduchšie nové nohavičky prepláchnuť pod prúdom teplej vody, ako neskôr riešiť nepríjemné svrbenie či zápal?

Nohavičky pred použitím preperte - Lorisa.sk
Nohavičky na rôzne príležitoesti - Lorisa.sk

Nepremýšľame dopredu

Oslava začína za pár minút. Šaty máme vyžehlené, večerné líčenie sa nám dnes mimoriadne podarilo. Ešte zalakovať účes a obliecť šaty. Až po chvíli si všímame, že nohavičky nám pod obtiahnutými šatami príliš presvitajú. Vidno všetky záhyby. Opäť sme nemysleli dopredu. Mohli sme si zadovážiť aspoň jedny hladké nohavičky. Také bez ozdôb, čipky a bez výrazných švov. Bolo by to praktickejšie.

Pri výbere nohavičiek vôbec nepremýšľame nad tým, pod aký odev si spodné prádlo oblečieme. V šuflíku by sme preto mali mať nohavičky na všedný deň, aj na špeciálne príležitosti. Ak nám chýbajú nohavičky vhodné pod priliehavé oblečenie či biele šaty, je čas zaobstarať si ich!

Článok napísala Noemi

Kommentáre(2)

Jana (1 rok ago)

Reply

Tak najskôr napíšete o tom ako robia ženy chybu, že si nevyskúšajú spodnú bielizeň, čo je mimochodom z hygienických dôvodov aj tak zakázané a potom ponúkate nohavičky cez internet.Pre mňa nepochopiteľné, absolútne si odporujúce

Lorisa (1 rok ago)

Reply

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš komentár. Samozrejme si uvedomujeme úskalia internetového nakupovania, či celkovo nákupu spodnej bielizne a že to je naozaj citlivejšia téma. My však vieme, že sa môžeme na naše zákazníčky spoľahnúť a že si nové nohavičky najskôr doma vyskúšajú na ich čisté nohavičky. Musíme však uznať, že máme aj šťastie a čísla zatiaľ sedia a produkty sa nám nevracajú. Ak sa však aj náhodou stane, že niečo nesedí, nemáme problém po dôkladnej kontrole produkt vymeniť, zobrať späť, či vrátiť peniažky a tak výjsť našim zákazníčkam v ústrety.

Napíšte komentár

DORUČENIE ZDARMA

NA VŠETKY OBJEDNÁVKY NAD 100€

Chcete mať doručenie zdarma? Jednoducho objednajte za sumu 100€ a viac a vašu objednávku vám doručíme úplne zdarma.

100% GARANCIA VRÁTENIA PEŇAZÍ

DO 15 DNÍ OD DORUČENIA TOVARU.

Produkty môžete bez problémov vrátiť až do 15 dní od doručenia tovaru. Do 15 dní od vrátenia vám peniaze zašleme na váš účet, alebo poštovou poukážkou.

PORADENSTVO

VYUŽITE NAŠE ONLINE KONTAKTY

Máte otázku ohľadom produktu, alebo vašej objednávky? Môžete nás kontaktovať mailom, alebo telefonicky, radi zodpovieme na vaše otázky.